DARMOWA WYSYŁKA w całej POLSCE już od 250 zł

Wersje językowe
THC - co to jest i jak długo pozostaje w organiźmie?
98.jpg

THC jest szybko rozkładany i modyfikowany w cząsteczki znane jako metabolity. Z THC powstaje co najmniej 80 różnych metabolitów, które mogą mieć swój własny wpływ nad układem endokannabinoidowym organizmu. Te metabolity są magazynowane w tkance tłuszczowej i są stopniowo eliminowane z organizmu wraz z kałem i moczem.

Niektóre metabolity THC mają okres półtrwania w fazie eliminacji wynoszący 20 godzin, podczas gdy inne są przechowywane w tkance tłuszczowej i mają okres półtrwania w fazie eliminacji od 10 do 13 dni.

Aby substancja została prawie całkowicie wyeliminowana, potrzeba od pięciu do sześciu okresów półtrwania. Dlatego widzisz poradę, że jednorazowe użycie prawdopodobnie nie jest wykrywalne po pięciu do ośmiu dniach.

Skutki psychoaktywnego thc szybko zanikają, ale tą substancję można wykryć w organizmie tygodniami, a czasem dłużej. Czas, przez jaki aktywne składniki i produkty rozpadu marihuany pozostają w systemie, może wynosić od kilku godzin do 90 dni, w zależności od tego, jak często i ile marihuany dana osoba używa. Zapraszamy do artykułu w którym dowiesz się więcej na temat działania thc.

Jak długo trwa działanie psychoaktywne thc?

Skutki marihuany mogą się różnić w zależności od osoby. Niektórzy ludzie mogą czuć się euforycznie i zrelaksowani, podczas gdy inni odczuwają niepokój i paranoję. W innych przypadkach ludzie zgłaszają, że przez właściwości thc czują się „głupi” i doświadczają utraty zainteresowania czynnościami lub niezdolności do zrozumienia podstawowych pojęć.

Substancją chemiczną w marihuanie, która sprawia, że ​​czujesz się „na haju”, jest tetrahydrokannabinol, zwany również delta-9-THC lub po prostu THC. Po paleniu marihuany szybko dostaje się do krwiobiegu organizmu oddziałowując bezpośrednio z naszymi receptorami kannabinoidowymi. THC występuje głównie w konopi indyjskiej, w śladowej ilości występuje w roślinie konopi siewnych.

Jeśli marihuana jest spożywana doustnie, a nie palona, ​​jej wchłanianie do krwi trwa dłużej, zwykle od 20 minut do półtorej godziny, ale może się to różnić w zależności od przyjmowanej ilości oraz czynników fizjologicznych, takich jak wchłanianie i szybkość metabolizmu i wydalanie mogą wpływać na stężenie thc.

Efekty mogą być dalekosiężne w zależności od odmiany, sposobu spożycia i ilości i mogą obejmować:

 • Suchość w ustach
 • Opuchnięte powieki
 • Przekrwione oczy
 • Przyjemne doznania na ciele
 • Zwiększony apetyt
 • Relaks
 • Stymulacja
 • Zniekształcona percepcja (obrazy, dźwięki, czas, dotyk)
 • Utrata koordynacji
 • Problemy z myśleniem, pamięcią i rozwiązywaniem problemów
 • Przyspieszone tętno

Krótkoterminowy wpływ marihuany na pamięć, uczenie się, rozwiązywanie problemów i koordynację utrzymuje się przez jedną do dwóch godzin, z pewnymi efektami utrzymującymi się do 24 godzin.

Według National Highway Safety Administration - Na działanie marihuany mają również wpływ profile terpenowe danego szczepu. Na przykład profile terpenów cytrusowych wydają się być bardziej stymulujące, co może być pożądanym efektem lub może przyczyniać się do odczuwania niepokoju.

Ważne jest, aby wiedzieć, że nie wszystkie marihuany są sobie równe. W przeciwieństwie do innych leków na receptę, produkty z marihuaną nie są ustandaryzowane i mogą się znacznie różnić pod względem jakości i zawartości kannabinoidów.

Ta rozbieżność może przyczynić się do tego, jak szybko odczuwasz efekty i jakie są te efekty. THC może wchodzić w interakcje z alkoholem, lekami rozrzedzającymi krew i lekami przeciwlękowymi, dlatego ważne jest, aby przedyskutować stosowanie marihuany z lekarzem.

Jak długo trwa działanie konopi na nasz organizm ?

Okres półtrwania marihuany to czas potrzebny na metabolizowanie połowy leku i jego eliminację z krwiobiegu. Chociaż istnieje wiele różnych kannabinoidów, THC jest jednym z najbardziej poszukiwanych przez testy narkotykowe. THC bardzo szybko wpływa na receptory kannabinoidowe i działa w układzie nerwowym nawet na drugi dzień po spożyciu.

Jak usunąć marihuanę z systemu?

Wielu pracodawców ma politykę dotyczącą narkotyków w miejscu pracy, która obejmuje losowe testy narkotykowe dla obecnych pracowników i rutynowe testy dla wszystkich nowych kandydatów do pracy.

Jeśli jesteś zobowiązany do wykonania badania moczu w krótkim terminie w celu zatrudnienia lub w innych celach, a ostatnio paliłeś marihuanę, prawdopodobnie nie zdasz testu. Jest to szczególnie ważne, jeśli używasz regularnie lub intensywnie.


Pamiętaj, że możesz zostać zwolniony za niezaliczenie testu narkotykowego!

Jedynym całkowicie niezawodnym sposobem na zdanie testu jest rzucenie palenia i nieużywanie konopi przez dłuższy czas.

Zobacz również
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium