DARMOWA WYSYŁKA w całej POLSCE już od 250 zł

Wersje językowe
Najczystszy i bezpieczny sposób ekstrakcji CBD, to jaki?
6.jpg

    W dzisiejszych czasach dla produkcji czegokolwiek społeczność oczekuje stosowanie nieszkodliwych dla ludzi i środowiska rozpuszczalników. W ten aktualny trend idealnie wpisuje się ekstrakcja nadkrytycznym CO2, która jest obecnie jednym z najczystszych i najbardziej skutecznych , ale też najdroższych sposobów ekstrakcji CBD. Od dawna znany ze swojej wszechstronności i wysokiej wydajności, CO2 jest powszechnie stosowany w wielu rodzajach przetwarzania, takich jak czyszczenia na sucho – usuwa brud z tkanin nie niszcząc odzieży. Ponadto wiele osób może nie zdawać sobie sprawy, że ekstrakcja CO2 jest wykorzystywana do usuwania kofeiny z ziaren kawy, aby producenci mogli produkować kawę bezkofeinową.

    Ekstrakcja CO2 materiału roślinnego konopi działa w podobny sposób, z tym że CO2 usuwa olej, gdy przechodzi przez roślinę, pozostawiając ją w stanie nienaruszonym. Jak to wygląda w praktyce?


    Wykorzystując specjalistyczny sprzęt, CO2 jest chłodzony do bardzo niskiej temperatury ponad 31 ° C i poddawany ciśnieniu około 75 psi, tworząc stan nadkrytyczny. „Nadkrytyczny” odnosi się do punktu, w którym CO2 ma właściwości zarówno gazu, jak i cieczy. Następnie nadkrytyczne CO2 przechodzi przez komorę zawierającą surowy materiał konopi, wydobywając zawartość oleju z niej, płynąc przez roślinę również zabija rożne bakterie oraz pleśń. Ciecz (CO2 + ekstrakt roślinny) jest następnie przekierowana do separatora, w którym CO2 przekształca się z powrotem w gaz, w którym oddziela się od oleju. Gęstszy, cięższy olej spada na dno separatora do słoika zbiorczego, a CO2 kontynuuje pętlę, krążąc wokół systemu, przechodząc przez materiał roślinny wiele razy przed zakończeniem ekstrakcji. Ekstrakcja CO2 pozostawia nietykalną strukturę składników roślinnych, zachowując je pierwotne właściwości, dodatkowo całkowicie usuwa metale ciężkie i toksyny, co nie gwarantuje żadna inna z metod ekstrakcji. Inne rozpuszczalniki ekstrakcyjne, takie jak propan i butan lub mieszanina etanol / alkohol, wymagają dodatkowej destylacji lub oczyszczania po ekstrakcji w celu oddzielenia rozpuszczalnika od oleju ekstrahowanego. Nie ma lepszego sposobu jak CO2 na wytworzenie czystego oleju znacznie zdrowszego w konsumpcji, z dużym stężeniem składników aktywnych, który wymaga niewielkiej lub żadnej obróbki końcowej. Co ciekawe, materiał roślinny będzie wyglądał tak samo po ekstrakcji nadkrytycznym CO2, jak i przed, z wyjątkiem tego, że nie zawiera już oleju. 

    Ekstrakcja dwutlenkiem węgla pozwala produkcję najwyższej jakości olejków z zachowaniem wszystkich cennych substancji naturalnie występujących w konopiach, między innymi jak terpeny i flawonoidy. Flawonoidy pełnią bardzo ważną funkcje ochronną układu krążenia, obniżają ciśnienie krwi oraz hamują odkładanie się cholesterolu w organizmie człowieka. Ze względu na brak chemikaliów i zachowanie terpenowych aromatów, olej ekstrahowany CO2 jest również znacznie lepszy w smaku.

Zobacz również
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium