DARMOWA WYSYŁKA w całej POLSCE już od 250 zł

Wersje językowe
MCT, dlaczego warto?
14.jpg

    Zainteresowanie olejami MCT wśród osób dbających o zdrowie gwałtownie wzrosło w ostatnich latach, ponieważ są one łatwo przyswajalne. Sposób, w jaki organizm przetwarza te tłuszcze, jest również powiązany z kilkoma korzyściami zdrowotnymi. No to zaczynamy.

Promuje odchudzanie

  • MCT można przekształcić w ketony, które powstają w wyniku rozkładu tłuszczu, gdy spożycie węglowodanów jest niskie. Więc jeśli stosujesz dietę ketogenną, przyjmowanie oleju MCT może pomóc ci pozostać w stanie spalania tłuszczu zwanym ketozą .
  • Wykazano również, że przyjmowanie oleju MCT znacznie zmniejsza masę ciała i obwód talii, może pozytywnie wpływać na uczucie sytości. Badacze podają nawet, że może to pomóc w zapobieganiu otyłości. 
  • No i wreszcie środowisko jelitowe - jest bardzo ważne, jeśli chodzi o wagę. Olej MCT może pomóc zoptymalizować wzrost dobrych bakterii i wspomóc wyściółkę jelit, co może również pomóc w utracie wagi.

Natychmiastowe źródło energii

  • Olej MCT jest łatwo wchłaniany i transportowany w całym ciele. Może być używany jako natychmiastowe źródło energii lub może zostać przekształcony w ketony, które zasilą mózg.
  • Ponadto badanie wykazało, że Olej MCT może zwiększyć spalanie tłuszczu i zmniejszyć zapotrzebowanie na węglowodany podczas ćwiczeń.

    Przyjmowanie oleju MCT w czystej postaci może przynieść wiele korzyści. Na początek zawiera kwasy tłuszczowe, które mogą sprzyjać odchudzaniu poprzez redukcję tkanki tłuszczowej, zwiększenie sytości i potencjalnie poprawę środowiska jelitowego. MCT są również doskonałym źródłem energii i mogą zwalczać rozwój bakterii, pomagają chronić twoje serce i pomagają w leczeniu cukrzycy, choroby Alzheimera, padaczki i autyzmu.

Zobacz również
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium