DARMOWA WYSYŁKA w całej POLSCE już od 250 zł

Wersje językowe
Jak przygotować konopie na ryby?
72.jpg

Nasiona konopi są uwielbiane przez wszystkie ryby i są silnym wabikiem na płocie oraz karpie. Aby suche nasiona konopi były bezpieczne dla ryb, należy je najpierw namoczyć i ugotować. Istnieje kilka sposobów przygotowania konopi do łowienia. Zapraszamy do artykułu z którego dowiesz się więcej o tym jak przygotować konopie.

Przygotowanie konopi do łowienia ryb

  1. Suche nasiona przykryj zimną wodą i pozostaw do namoczenia na 24 godziny.
  2. Następnego dnia umieść nasiona razem z wodą na patelni. Gotuj na wolnym ogniu przez 20 do 40 minut, aż ziarna się rozpadną, odsłaniając białe kiełki.
  3. Gotowe, zanurz nasiona w zimnej wodzie, aby zatrzymać proces gotowania.

( Zapach konopii jest bardzo przyjemny i oczywiście naturalny, nie przejmuj się nim podczas gotowania.)

Ilość ziaren do ugotowania

Nasiona konopi rozszerzają się tylko o około 10% po ugotowaniu, kufel suchych nasion da w wyniku nieco ponad litr przygotowanej przynęty. Warto przygotować kilka produkcji kufli na raz, a następnie zapakować i zamrozić na późniejsze wycieczki.

Trudno jest polecić, ile ziaren konopi należy zabrać na ryby, ale jeden duży kufel jest dobrym wyjściem.

Konopie na haczyk

Jeśli zamierzasz użyć konopi na haczyku, wybierz kilkadziesiąt nasion, które zaczęły pękać, ale nie są jeszcze w pełni otwarte. Zamontuj przynętę, wciskając zagięcie haczyka w szczelinę lub przebijając grzbiet nasionka szpilką, a następnie przeciągając haczyk przez pęknięcie. Tak czy inaczej, upewnij się, że twarda skorupa nasion nie zakrywa ostrza haczyka. Łatwiejszą bezpłatną przynętą do użycia z konopiami jest kąkol. Kąkol wygląda podobnie do konopi, ale po ugotowaniu ma miękką skórkę, dzięki czemu łatwo ją zahaczyć.

Konopie jako pasza

Konopie to wyjątkowa pasza sypka, która naszym zdaniem najlepiej sprawdza się w rzekach i wodach naturalnych. Jest zdecydowanie lepsza niż przynęty w sklepie wędkarskim. Jest łatwa w obsłudze, można ją rzucać do wody lub dodawać do zanęty i wcale nie brudzi. Konopie można mieszać z małymi przynętami, takimi jak kółka, kukurydza i kostki mięsa. Łowisko w którym możemy złapać karpie będzie idealnym miejscem na pasze konopną.

Dodatki

Niezupełnie dodatek, ale łyżeczka sody oczyszczonej dodana do wody podczas duszenia sprawi, że konopie będą ciemniejsze. Chili w proszku lub kurkumę można dodać do ugotowanych konopi.

Podsumowanie

Przygotowanie konopi do łowienia jest łatwe, wystarczy namoczyć i gotować na wolnym ogniu. Konopie są dostępne w sklepach wędkarskich, sklepach z paszami oraz w Internecie. To doskonała pasza luzem, która jest bardzo atrakcyjna dla ryb. Na haczyku można używać pojedynczych nasion, ale większość wędkarzy woli używać wygodniejszych przynęt, takich jak kąkol, kastry, robaki lub kukurydza. Trochę czasu spędzonego na gotowaniu w domu, aby przygotować konopie, to niewielka cena za tak silne zanęty dla ryb.

Zobacz również
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium